poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Unia Leszno zorganizuje międzynarodowe zawody dla juniorów

Leszno, turniej
Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Sezon żużlowy w Lesznie jeszcze się nie zakończył. W najnowszym komunikacie Głównej Komisji Sportu Żużlowego poinformowano o organizacji zawodów przez klub Unia Leszno. Podobnie jak w zeszłym roku odbędzie się turniej indywidualny. Zaplanowano także mecz drużynowy.

Na koniec ubiegłego sezonu do Leszna zjechali się aspirujący młodzi zagraniczni zawodnicy, którzy rywalizowali między sobą. Stawkę uzupełnili wychowankowie Unii Leszno. Wtedy najlepszy okazał się Duńczyk Esben Hjerrild. Zwycięzca Międzynarodowego Indywidualnego Turnieju Juniorów później znalazł angaż w drugoligowym Kolejarzu Opole. Inni wyróżniający się młodzieżowcy podpisali kontrakt z leszczyńskim klubem. Byli do bracia Jesper oraz Jonas Knudsen oraz James Pearson.

Był to swego rodzaju casting i w tym roku prawdopodobnie będzie tak samo. Jak czytamy w komunikacie GKSŻ, “Młodzieżowy Międzynarodowy Turniej Szkoleniowy” zaplanowano na piątek, 7 października o godzinie 15. Dzień później odbędzie się Młodzieżowy Mecz Towarzyski: Unia Leszno – Dania. Start do pierwszego wyścigu o godzinie 14.

Fot. Archiwum

Add New Playlist