czwartek 25 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
czwartek 25 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Zawodnik Unii Leszno mistrzem Europy!

Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Kolejny sukces na koncie młodzieżowców leszczyńskiej Unii. W węgierskim Nagyhalasz po tytuł najlepszego juniora na Starym Kontynencie sięgnął Jesper Knudsen. Duńczyk broniący barw drużyny U24 Byków pokonał faworyzowanych reprezentantów Polski. W finale wzięli udział także Damian Ratajczak oraz Antoni Mencel.

Jesper Knudsen może zaliczyć jego pierwszy w pełni profesjonalny sezon do udanych. Był jednym z liderów Unii Leszno w rozgrywkach U24 Ekstraligi, a dziś okazał się najlepszym młodzieżowcem w Europie. Finał Indywidualnych Mistrzostw Europy odbył się na Węgrzech, gdzie pogoda nie była zbyt łaskawa dla żużlowców. Przed zawodami spadł deszcz, a w ich trakcie występowały przelotne opady. Sędzia zdecydował o przerwaniu rywalizacji po czterech seriach startów. Na prowadzeniu znajdował się wtedy Knudsen, który uzbierał 11 punktów. Na drugim miejscu uplasował się Norweg Mathias Pollestad, a podium uzupełnił Szwed Casper Henriksson.

Niewiele do medalu zabrakło Damianowi Ratajczakowi. Wychowanek Byków po czterech startach miał 7 punktów i realnie w następnym biegu mógł powalczyć o “pudło”. Ostatecznie skończyło się na szóstej lokacie przed Jakubem Krawczykiem i Franciszkiem Karczewskim. Drugi z podopiecznych szkółki Romana Jankowskiego, Antoni Mencel wskoczył do obsady turnieju po kontuzji Francisa Gusta. Polak zakończył zmagania na 15. pozycji z trzema “oczkami” na koncie.

Fot. Archiwum

Add New Playlist