poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Udany weekend w minisiatkówce dla UKS 9 Leszno

Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Rozpoczęły się zmagania ligowej minisiatkówki Kinder Joy of Moving pod patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wśród organizatorów pierwszych turniejów znalazło się również Leszno, gdzie w hali na Zatorzu odbyły się dwudniowe zmagania w kategorii dwójek. Zawody okazały się udane zarówno w gronie dziewcząt, jak i chłopców UKS 9 Leszno.

W weekend odbyły się zmagania dziewcząt i chłopców. W tym roku w Wielkopolsce wystartowały aż 141 zespołów dwójek dziewcząt i 69 chłopców. Rozgrywki w każdej kategorii składają się z turniejów eliminacyjnych, ćwierćfinału, półfinału i finału.

UKS Leszno reprezentowało pięć zespołów chłopięcych i cztery dziewczęce. W sobotę i w niedzielę zwycięstwa z kompletem wygranych meczów odniosły zespoły gospodarzy w składzie: Szymon Matyja, Maksymilian Mańczak, Michał Kęsicki oraz dziewczęta: Zuzanna Kęsicka, Amanda Hanusek i Kinga Trzybulska.

Do trzeciej rundy awans bezpośredni uzyskały cztery drużyny chłopców i trzy dziewcząt UKS z 9 Leszno. Wśród drużyn z naszego regionu w kategorii dziewcząt wysoko, bo na 2 i 4 miejscu znalazły się zespoły UKS Kaniasiatka Gostyń 1 i 2, na 3 miejscu UKS Śmigiel 1, na 5 UKS 9 Leszno 2. W gronie chłopców oprócz 1 miejsca również 3 i 4 należą do reprezentantów Leszna.

Źródło i fot. UKS 9 Leszno

Add New Playlist