wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Ogromny sukces leszczyńskich siatkarzy!

Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

UKS 9 Leszno z awansem do finału Mistrzostw Wielkopolski juniorów młodszych! W niedzielę w Poznaniu rozegrano turniej barażowy o miejsca w decydującej batalii. Dwie z trzech drużyn miały okazję uzyskać przepustkę do gry w dalszej fazie. Rywalizacja zakończyła się sukcesem leszczyńskich siatkarzy.

W niedzielnym turnieju najlepsi okazali się gospodarze. Zespół IUKS Jedynka Poznań jako pierwszy zameldował się w finale. W meczu decydującym o awansie po niezwykle emocjonującej wymianie setów leszczynianie pokonali UKS SMS Joker Piła III. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 (18:25, 27:25, 25:23). Tym samym historyczny sukces drużyny stał się faktem.

Leszczyński zespół reprezentowali sami wychowankowie. Awans do finału wywalczyli: kapitan Mateusz Mielcarek, Filip Ciekański, Jakub Smolibowski, Daniel Chudziński, Franek Jąder, Marcin Radziwinowicz, Szymon Radziwinowicz, Kacper Pecolt, Dawid Frąckowiak, Błażej Miękwicz, Kajetan Lis, Mateusz Barwiński oraz trener Robert Klimkowski.

Ekipa UKS 9 Leszno po raz pierwszy będzie reprezentowała miasto w finale tej kategorii wiekowej. Finał Mistrzostw Wielkopolski odbędzie się w Pile, gdzie przez trzy dni rywalizować będą najlepsze zespoły w województwie: UKS SMS Joker Piła II, Energetyk Poznań, IUKS Jedynka Poznań i UKS 9 Leszno.

Źródło i zdjęcia: inf. prasowa

Add New Playlist