wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Turcja sensacyjnie pokonuje Austrię!

fot. Alex Pantling - UEFA/UEFA via Getty Images
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Turcja gra dalej! Austriacy po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu musieli uznać wyższość reprezentacji Turcji i żegnają się z Euro 2024.

Rumunia 0:3 Holandia

Kolejna rewelacja fazy grupowej Mistrzostw Europy żegna się z turniejem. Tym razem padło na Rumunów, którzy stanęli przed arcytrudnym zadaniem. Ich przeciwnikami była Holandia, która pomimo swoich problemów wciąż jest jednym groźniejszych rywali. Brakowało Holendrom pewnego rytmu i skuteczności w czasie fazy grupowej, jednak 1/8 finału pokazała, że wyciągnęli oni odpowiednie wnioski. Totalnie zdominowali swoich przeciwników, oddając 24 strzały w całym meczu. Rumunia miała raptem 5. prób, które nie przyniosły efektów. Pomarańczowa fala zmiotła bezradnych Rumunów za burtę, a super rezerwowym w kadrze Holandii okazał się Donyell Malen. Piłkarz BVB po wejściu z ławki dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, a swojego dołożył jeszcze Cody Gakpo. Podopieczni Ronalda Koemana zmierzą się w ćwierćfinale z Austrią/Turcją.

(Photo by Sebastian Widmann – UEFA/UEFA via Getty Images)

Austria 1:2 Turcja

Najlepszy mecz 1/8 finału i jeden z najlepszych na tym turnieju. Nie ma przypadku w tym, że po raz kolejny w taki sposób można opisać mecz z udziałem Turków. Najpierw mecz z Gruzją, a teraz pojedynek z Austriakami. Z wszystkich dotychczasowych rezultatów jest to największa niespodzianka. Austria, która dokonało w fazie grupowej rzeczy historycznej, była stawiana jako drużyna mogąca namieszać w fazie play-off. Nie pomogła przewaga w posiadaniu, nie pomogła duża liczba strzałów, ponieważ brakowało skuteczności. Tego nie można powiedzieć o Merihu Demiralu, który dwukrotnie umieścił piłkę w siatce w tym meczu. Warto zaznaczyć, że zawodnik Al-Alhli jest środkowym obrońcą. Austriaków stać było tylko na gola kontaktowego, którego autorem był Michael Gregoritsch. W ćwierćfinale Turcy zmierzą się z Holandią i jeżeli utrzymają impet, zapowiada się kolejny niezwykle emocjonujący mecz. Brawa dla Austrii, jednak to jeszcze nie jest ich czas, jednak można być pewnym, że w końcu nadejdzie.

(Photo by Alex Pantling – UEFA/UEFA via Getty Images)

TVML NA YOUTUBE – SUBSKRYBUJ

Add New Playlist