poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Kolejna duża impreza sportowa w Dąbczu

Dąbczu
Fot. wametdabcze.pl
Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Kolejna duża impreza sportowa w Dąbczu. Miejscowość będzie miała zaszczyt gościć najlepsze zawodniczki tenisa stołowego w ramach finału Drużynowego Pucharu Polski Kobiet. Jest to jedna z najważniejszych imprez w tej dyscyplinie w Polsce.

To drugi raz, kiedy duże zawody tenisa stołowego zawitają do gminy Rydzyna. W kwietniu w hali w Dąbczu odbył finał zawodów rangi europejskiej TT Inter Cup, którego nagrodą było trofeum Klausa Hengesa. Teraz Klub Sportowy Wamet Dobry Wiązar Dąbcze będzie gościł najlepsze drużyny naszego kraju.

O miano najlepszego zespołu w Polsce będą rywalizować cztery ekipy, a wśród nich znajdą się gospodarze. Faworytkami do sięgnięcia po końcowe zwycięstwo są drużyny Politechniki Rzeszów i Skarbka Tarnowskie Góry. Stawkę uzupełnią zawodniczki Politechniki Lublin.

Podopieczne klubu z Dąbcza w fazie regionalnej pokonały przeciwniczki z Lubonia. Miejsce w wielkim finale zapewniły sobie po zwycięstwie nad zespołem z Luzina (woj. pomorskie). Przed rokiem po miano najlepszej żeńskiej drużyny w Polsce sięgnęła drużyna KU AZS UE Wrocław, lecz tym razem odpadła w półfinale. Najwięcej razy złoto do tej pory zdobyła ekipa KU AZS AJD Częstochowa, która dokonała tego aż 8 razy.

Turniej finałowy w Dąbczu rozegrany zostanie 20. lub 21. maja.

źródło: Wamet Dąbcze

Zobacz też:

Add New Playlist