piątek 18 października 2024

Derbowe starcie na korzyść Royal Polonii

Royal
Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Derbowe starcie na korzyść Royal Polonii 1912 Leszno. Podopieczni Jędrzeja Jankowiaka pokonali w środowy wieczór REMBLI Basket Club Obrę Kościan. Tym samym drużyna z Leszna odniosła pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie.

Leszczynianie w pierwszej kwarcie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca. Gospodarze jednak nie odstawali wynikiem i starali się odrobić minimalne straty do Royal Polonii. Pierwsze 10 minut gry zakończyło się wynikiem 24:21. Do przerwy zawodnicy Obry zdołali odrobić zaledwie punkt. Na tablicy widniał wynik 39:41.

W drugiej części gry drużyny dalej szły łeb w łeb, jednak ciągle z minimalną przewagę przyjezdnych. Emocje sięgnęły zenitu w czwartej kwarcie przy wyniku 55:58. Walka o zwycięstwo trwała do ostatnich sekund. Ostatecznie derbowe starcie padło łupem Royal Polonii, która skutecznej zagrała w końcówce spotkania. Ostatecznie podopieczni Jędrzeja Jankowiaka zwyciężyli 86:79.

Punkty dla Royal Polonii zdobywali: Daniel Soroka – 22, Filip Taisner – 17, Paweł Gałczyński i Hubert Pabian – 10, Kamil Zywert – 9, Wojciech Samolak i Kewin Rybarczyk – 6, Kamil Chanas – 4 oraz Mateusz Jakubiak – 2.