czwartek 19 września 2024

Przed nami drugi dzień Mistrzostw Europy!

Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Mistrzostwa Europy rozpoczęły się tak, jak powinien rozpoczynać się turniej ragi mistrzowskiej. Mecz otwarcia zawierał wszystko, na co czekali piłkarscy kibice z całego Starego Kontynentu.

Niemcy w meczu otwarcia bezproblemowo pokonali reprezentację Szkocji aż 5:1. Do przerwy gospodarze turnieju strzelili 3 gole. Jedna z bramek padła z rzutu karnego, sprokurowanego przez Szkockiego piłkarza. Pod brutalnym faulu na zawodniku reprezentacji Niemiec, z boiska wyleciał piłkarz Szkocji-Ryan Porteous. W tym momencie już mało kto wierzył w pozytywny wynik dla Szkocji. W drugiej połowie sytuacja nie uległa zmianie i to gospodarze dominowali w każdym aspekcie meczu. W końcówce meczu pięknym golem popisał się zarówno Niclas Füllkrug, jak i Emre Can. Gola dla gości po niefortunnej interwencji we własnym polu karnym strzelił Antonio Rüdiger.

Dziś natomiast czekają nas aż 3 spotkania. W grupie A spotkają się Węgrzy i Szwajcarzy, następnie o godzinie 15:00 rozegrany zostanie najciekawszy mecz tej kolejki. W pierwszym meczu grupy B zmierzą się Hiszpanie i Chorwaci. Chorwacja niejednokrotnie udowadniała, że jest w stanie rywalizować z największymi. W ostatnim meczu towarzyskim zwyciężyła z reprezentacją Portugalii 2:1. Warto zaznaczyć, że Portugalia wygrała wszystkie mecze w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy. Hiszpanie przegrali w kwalifikacjach tylko 1 z 8 meczów, wszystkie pozostałe wygrali. Zapowiada się zatem świetne widowisko i tak naprawdę trudno wytypować faworyta w tym spotkaniu. Dzisiejsze mecze zakończy starcie reprezentacji Albanii z Włochami.