poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Biało-czerwone podium w Malilli! Parnitskyi poza finałem

Fot. Adam Kukulski
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Co za turniej w wykonaniu Polaków! Wiktor Przyjemski zwyciężył w pierwszym finale cyklu Speedway Grand Prix 2 w szwedzkiej Malilli. Na drugim stopniu podium stanął Bartosz Bańbor. Trzecie miejsce zajął Sebastian Szostak. Do półfinału awansował reprezentant Fogo Unii Leszno, Nazar Parnitskyi.

Młody Ukrainiec kapitalnie rozpoczął zmagania. Parnitskyi w pierwszym swoim starcie pokonał m.in. Philipa Hellstroema-Baengsa oraz Sebastiana Szostaka. Zawodnik Byków po dwóch seriach startów był niepokonany. W wyścigu piątym wszyscy z biało-czerwonych stanęli pod taśmą. Bratobójczą rywalizację wygrał Jakub Krawczyk, który najlepiej wystartował i pewnie prowadził do samej mety.

Parnitskyi znalazł pogromcę w czwartej serii w postaci Leona Flinta. W międzyczasie trwał marsz po finał Philipa Hellstroema-Baengsa. Szwed przed własną publicznością zwyciężył rundę zasadniczą z 13 punktami na koncie. Za nim uplasował się reprezentant biało-niebieskich. Do półfinałów pewnie awansowali także m.in. Wiktor Przyjemski, Bartosz Bańbor oraz Sebastian Szostak.

Pierwszy półfinał należał do Bańbora, który wystrzelił ze startu i pomknął do mety. Kapitalnym atakiem popisał się Hellstroem-Baengs. Szwed przez cztery okrążenia gonił drugiego Mikkela Andersena i ostatecznie minął Duńczyka na ostatnim okrążeniu. Kilka chwil później przepustkę do finału wywalczyli Szostak z Przyjemskim, który pozostawili w tyle Pollestada i Parnitskyiego. Ukrainiec popełnił błędy na starcie i spadł na ostatnią pozycję.

Finał fenomenalnie rozegrał Wiktor Przyjemski, który w swoim stylu po starcie pojechał przy krawężniku i pewnie sięgnął po zwycięstwo na szwedzkim owalu.

Wyniki:

1. Wiktor Przyjemski – 16 (20 pkt. w klasyfikacji generalnej)

2. Bartosz Bańbor – 15 (18)

3. Sebastian Szostak – 13 (16)

4. Philip Hellstroem-Baengs – 15 (14)

5. Mikkel Andersen – 10 (12)

6. Mathias Pollestad – 8 (11)

7. Nazar Parnitskyi – 13 (10)

8. Willian Drejer 9 (9)

9. Leon Flint – 7 (8)

10. Francis Gusts – 7 (7)

11. Jakub Krawczyk – 6 (6)

12. Villads Nagel – 6 (5)

13. Jesper Knudsen – 5 (4)

14. Bastian Pedersen – 4 (3)

15. Casper Henriksson – 2 (2)

16. Anton Jansson – 2 (1)

17. Sammy Van Dyck – 0

18. Rasmus Karlsson – nie startował

TVML NA YOUTUBE – SUBSKRYBUJ

Add New Playlist