poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Zespół LKS Szawer Leszno rozpoczął sezon ligowy

LKS Szawer Leszno
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

W miniony weekend swoją inaugurację miała nie tylko żużlowa PGE Ekstraliga. Zmagania na nieco mniejszych torach rozpoczęto również w speedrowerze. Podopieczni LKS Szawera Leszno w sobotę wzięli udział w Indywidualnym Pucharze Polski na obiekcie przy ulicy 17 stycznia. Dzień później pojechali do Wrocławia na pierwszy mecz ligowy na zapleczu CS Superligi.

Otwierające sezon zawody na torze w Lesznie odbyły się w sobotę. Zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach sportowych. Spośród leszczyńskich oldboyów na podium rywalizacji w grupie C znalazł się Łukasz Rajewski.

Pozostałe wyniki:

Grupa A:

1. Marcin Szymański (Lwy Avia Częstochowa)

2. Dawid Bas (Aquapark Szarża Wrocław)

3. Mikołaj Menz (KS ASEKO Orzeł Gniezno)

Grupa B:

1. Ksawery Kielaszewski (bez klubu)

2. Damian Wojczyński (Aquapark Szarża Wrocław)

3. Dariusz Pilas (Aquapark Szarża Wrocław)

Grupa C:

1. Paweł Szkudlarek (Aquapark Szarża Wrocław)

2. Bartosz Fryckowski (TSŻ Schoeneberger Toruń)

3. Łukasz Rajewski (LKS Szawer Leszno)

Grupa D:

1. Filip Kowalski (TSŻ Schoeneberger Toruń)

2. Filip Janas (ZKS Zielona Góra)

3. Michał Szmaj (Aquapark Szarża Wrocław)

Z kolei w niedzielę pierwszy zespół LKS Szawer Leszno zmierzył się na wyjeździe z drugą drużyną Szarży Wrocław. Spotkanie I kolejki CS 1. Ligi zakończyło się pogromem, a podopieczni Arkadiusza Zająca bez problemu pokonali miejscowych. Mecz zakończył się wynikiem 46:111. Punkty zdobywali: Mateusz Ślęzak 12+4, Mateusz Ludwiczak 10+2, Mateusz Pacek 13+3, Łukasz Rajewski 12, Mikołaj Michalski 14+2, Rafał Potoczny 10+2, Kacper Homski 9+1, Mikołaj Kurpisz 11+1, Jakub Ignyś 12 i Kacper Piasecki 8.

Na pierwszy ligowy pojedynek w Lesznie przyjdzie czekać jeszcze ponad miesiąc. Dopiero 15 maja LKS Szawer Leszno na własnym torze zmierzy się z PKS Victoria Poczesna.

Fot. FB/LKS Szawer Leszno

Add New Playlist