W Wielkopolsce nie ma mocnych na UKS 9 Leszno. Chłopcy ze złotem!

chłopcy

Po zeszłotygodniowym mistrzostwie Wielkopolski dziewcząt UKS 9 Leszno dopisało do kolekcji następny sukces. Do swoich klubowych koleżanek dołączyli chłopcy, którzy w sobotę wywalczyli złote medale i awans do rozgrywek centralnych.

W kategorii trójek w Wielkopolsce nie ma mocniejszych ekip od UKS 9 Leszno. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy obronili zeszłoroczne tytuły oraz wywalczyli złote medale. Organizację finału dziewcząt, a potem chłopców Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej powierzył leszczyńskiemu klubowi. W zawodach w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 9 uczestniczyło po 12 najlepszych drużyn z województwa.

UKS 9 Leszno wprowadziła do finału aż cztery zespoły chłopięce. Jeden z nich w składzie: Szymon Matyja, Michał Kęsicki, Maksymilian Mańczak, Wojtek Czekaj i Ignacy Połukord wywalczył pierwsze miejsce, a co za tym idzie bezpośredni awans do Mistrzostw Polski. Tegoroczny ogólnopolski finał zostanie rozegrany w Gliwicach w dniach 7-9 lipca, a uczestniczyć będzie w nim mistrz i wicemistrz każdego województwa.

Pozostałe trzy drużyny UKS 9 Leszno w składach: Szymon Sosinski, Miłosz Zimnoch, Paweł Bielicki, Jan Ruszkowski zajęli 5. miejsce, Wojciech Cieślak, Miłosz Jankowiak, Stanisław Lisewski 6. lokatę oraz Olaf Szumny, Michał Drobisz, Adam Gabryel i Stanisław Jankowski zanotowali 11. pozycję. Nauczycielem i trenerem młodzieży jest Jarosław Borowski. Podczas uroczystego finału dekoracji dokonali prezes WZPS Jacek Broński i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9, Dorota Cegielska.

Jeszcze przed ogólnopolskim finałem w Gliwicach leszczyńska młodzież wystartuje w wojewódzkich zawodach plażowych. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku para dziewcząt wywalczyła złoto, a chłopcy brąz na Mistrzostwach Polski na plaży.