Piast Gliwice bliżej Pucharu Polski (zdjęcia)

Pucharu Polski
Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Pojedynki GI Malepszy Arth Soft Leszno z Piastem Gliwice Futsal zawsze budzą sporo emocji. Drogi obu drużyn skrzyżowały się w środowe popołudnie w finale Pucharu Polski.

Leszczynianie weszli do meczu z problemami kadrowymi, ale mimo to zdołali zdobyć przewagę, otwierając wynik spotkania bramką autorstwa Jose Tangarife Restrepo. Gliwiczanie odpowiedzieli szybko, doprowadzając do wyrównania za sprawą Viniciusa Lazzarettiego. Walka toczyła się zaciekle. Drugą bramkę dla Leszna zdobył ponownie Tangarife, lecz Piast szybko odpowiedział golem Edgara Vareli. Wynik 2:2 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Po przerwie gra rozpoczęła w spokojniejszym tempie, lecz to Piast przejął inicjatywę, prowadząc grę i wyprowadzając kolejne ciosy. Pomimo wysiłków leszczynian, goście utrzymywali prowadzenie. Dodatkowo czerwona kartka dla Oleksandra Kolesnykowa utrudniła zadanie gospodarzom. Ostatecznie Piast triumfował 6:2, zbliżając się do zwycięstwa w Pucharze Polski.

Przed GI Malepszy Arth Soft Leszno ciężkie wyzwanie w drugim spotkaniu. Zespół Tomasza Trznadla stoczy także walkę o medale w Fogo Futsal Ekstraklasie. W półfinale zmierzą się z aktualnym mistrzem Polski, Constract Lubawą, obiecując kolejną pasjonującą konfrontację dla fanów futbolu halowego.