czwartek 25 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
czwartek 25 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Poznaliśmy plany sparingowe Unii. Dostali specjalne zaproszenie

Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Unia Leszno oficjalnie ogłosiła przedsezonowych rywali w meczach towarzyskich. Zespół Piotra Barona zmierzy się z zespołami z niższej klasy rozgrywkowej. Leszczyńskie Byki otrzymali nawet zaproszenie na wspólne treningi od Aforti Startu Gniezno. Oprócz tego biało-niebiescy odjadą sparingowy dwumecz z Stelmetem Falubazem Zielona Góra.

Pierwszy mecz po zimowej przerwie leszczynianie pojadą w sobotę 26 marca na torze przy Wrzesińskiej 25 w Gnieźnie. Dzień później odbędzie rewanż na stadionie im. Alfreda Smoczyka. Ekipa z pierwsze stolicy Polski zaprosiła dzisiaj swoich sparingpartnerów do przeprowadzenia wspólnych sesji treningowych. Jak wiadomo, żużlowcy Byków nie wyjadą na domowy obiekt co najmniej do 15 marca w związku z koniecznością przeprowadzenie modernizacji pod kątem budowy odwodnienia liniowego toru. Wymóg ten jest jednocześnie warunkiem startu w przyszłorocznych rozgrywkach PGE Ekstraligi.

Drugim rywalem Fogo Unii przed rozpoczęciem sezonu będzie tegoroczny spadkowicz z najlepszej ligi żużlowej świata, Stelmet Falubaz Zielona Góra. Do pojedynku tych dwóch drużyn dojdzie 31 marca i 1 kwietnia, jednak szczegóły poznamy bliżej pierwszej zaplanowanej daty spotkania.

Fot. Paulina Mruk

Add New Playlist