Powalczą na niemieckiej ziemi. Już dziś kolejna runda cyklu Grand Prix

Grand Prix
Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Cykl Speedway Grand Prix się nie zatrzymuje. Tydzień po tygodniu będziemy świadkami kolejnej rundy zmagań. W sobotni wieczór najlepsi żużlowcy świata powalczą w niemieckim Teterow.

Do Niemiec jako lider cyklu przyjedzie Bartosz Zmarzlik. Polak wywalczył pierwszą pozycję w klasyfikacji generalnej w ubiegłym tygodniu w Pradze. Trzykrotny mistrz świata jednak do tej pory nie wygrał na torze w Meklemburgii. Na swoim koncie zwycięstwa tam mają inni reprezentanci Polski w Grand Prix – Patryk Dudek w 2022 roku oraz Maciej Janowski w 2019.

Przygotowane zawodów na Bergring Arenie nie należało do łatwych. Organizatorzy kilka tygodni temu mieli problem z nawierzchnią. Pod koniec maja test toru został przerwany przez zawodników, którzy walczyli na nim jedynie o bezpieczne dojechanie do mety. W ostatnich dniach tor ponownie przechodził testy i tym razem wszystko poszło zgodnie z planem.

Dzisiejsze kwalifikacje padły łupem Daniela Bewleya. Brytyjczyk uzyskał czas okrążenia na poziomie 14.868 sekund. Drugie miejsce zajął Jack Holder (15.046 sekund), a trzeci był Bartosz Zmarzlik (15.048 sekund). Początek turnieju głównego na niemieckim torze o godz. 19:00.