Polacy ze złotem mistrzostw Europy. Kacper Mania show!

Mania
Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Dobre wieści z Bydgoszczy! Reprezentacja Polski na żużlu w klasie 250cc zdobyła mistrzostwo Europy. Czołową postacią w składzie biało-czerwonych był reprezentant leszczyńskiej Unii, Kacper Mania.

W czwartkowy wieczór odbył się ostatni finał z cyklu Mistrzostw Europy Par w klasie 250cc. Zawody w Bydgoszczy były decydujące w kontekście walki o złoty medal. Przed turniejem reprezentacja Polski miała dwa punkty przewagi nad Duńczykami. Młodzi zawodnicy z kraju Hamleta jednak nie zdołali nawiązać walki z biało-czerwonymi, którzy jechali u siebie.

W składzie mistrzów Europy znalazło się dwóch wychowanków miejscowej Polonii, Maksymilian Pawełczak oraz Emil Maroszek. Liderem polskiej drużyny był jednak Kacper Mania. Przedstawiciel biało-niebieskich był niepokonany podczas rywalizacji, tak samo jak cała formacja pod wodzą Jacka Woźniaka.

Polacy bez problemu awansowali do finału, w którym pokonali łączoną reprezentację Węgier i Polski w postaci Zoltána Lovasa oraz Pawła Sitka. Trzecie miejsce w czwartkowych zmaganiach wywalczyli równie utalentowani Brytyjczycy, William Cairns oraz Cooper Rushen. Nazwiska wszystkich wymienionych kibice żużla powinni zapisać sobie na przyszłość.

W całym cyklu Duńczycy ostatecznie zdobyli srebrny medal, a podium uzupełnili Szwedzi, których liderem był Rasmus Karlsson, tegoroczny mistrz świata w klasie 250cc.