czwartek 25 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
czwartek 25 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Niespodzianka w Rydzynie! Rycerze z pierwszą domową porażką

Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Niespodzianka w Rydzynie. Miejscowi Rycerze w sobotnim spotkaniu w ramach II ligi koszykówki mężczyzn przegrali na własnym parkiecie z Dijo Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie. Mecz zakończył się wynikiem 84:98. Goście zagrali bardzo dobrze, co przyczyniło się do tego, że zdołali wyrwać dwa punkty meczowe podopiecznym Jędrzeja Jankowiaka.

W ostatnich dniach rydzyńska drużyna miała mocno napięty grafik. W ciągu tygodnia Rycerze zagrali trzy spotkania. Dzisiejsza rywalizacja z Kątami Wrocławskimi przysporzyła sporo emocji. Gospodarze od początku musieli odrabiać straty do rywala. Biało-niebiescy rozpoczęli nieco ospale i nie byli w stanie znaleźć sposobu na wyjście na prowadzenie. Co więcej, goście przyjechali do Rydzyny w okrojonym składzie. Gładkiego zwycięstwa nie było. Do przerwy przeciwna ekipa powiększyła swoją przewagę i na tablicy widniał wynik 53:47.

Po przerwie Rycerze wyszli odmienieni, zniwelowali stratę i wyszli na kilkopunktowe prowadzenie. Wydawało się, że problemy z pierwszej części spotkania mają już za sobą. Przed rozpoczęciem czwartej kwarty obie ekipy dzieliły zaledwie trzy punkty. Ostatnie dziesięć minut zdecydowanie należało zawodników gości. Miejscowi popełniali mnóstwo błędów w ataku i nie trafiali rzutów za trzy punkty, co wykorzystali podopieczni Jacka Kolisa, zdobywając aż czternastopunktową przewagę, której nie oddali do końca spotkania.

Najwięcej punktów po stronie miejscowych zdobył Szymon Milczyński (21). Wśród gości liderem był Grzegorz Kaczmarek, który do konta swojej drużyny dorzucił 32 oczka.

Fot. Archiwum

Add New Playlist