środa 24 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
środa 24 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Najmłodsi w akcji. Rywalizowali o puchar Dyrektor SP 9 (zdjęcia)

Dyrektor
Fot. UKS 9 Leszno
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Single pokazali się w hali w Lesznie. Kolejne zawody najmłodszych za nami. W ubiegłą sobotę w hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 9 w Lesznie odbył się pierwszy w tym roku Turniej Singli oraz Rzucanki Siatkarskiej o puchar Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9.

Już od kilku lat hala na leszczyńskim Zatorzu wiosną i zimą gości dzieci rozpoczynające przygodę z siatkówką. – Tu nie chodzi o wygraną czy przegraną. Owszem, wyróżniamy trzy pierwsze miejsca w danej kategorii, jednak każde dziecko otrzymuje dyplom z gratulacjami oraz nagrody – podkreślają organizatorzy. Ci chcą, aby na tym etapie była to wyłącznie zabawa, a czas na rywalizację przyjdzie później.

W sobotnim turnieju rywalizowało około stu zawodniczek i zawodników, w tym 27-osobowa grupa, która reprezentowała leszczyński UKS 9. Organizatorzy wyodrębnili aż sześć kategorii. Każde dziecko otrzymało medale, dyplomy i nagrody, jednak główną nagrodą był puchar Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9, Doroty Cegielskiej. Najstarsi zawodnicy z rocznika 2014 grali w kategorii singli, gdzie zasady obejmują grę “jeden na jednego” przy odbijaniu piłki. Natomiast młodsza ekipa z roczników 2015/16 startowała w tzw. rzucance siatkarskiej, w której wystarczy złapać piłkę i odrzuć ją przeciwnikowi. Najprostszy wstęp do przygody z piłką siatkową, a jednak emocji było co niemiara!

Po raz pierwszy na boisku swoje umiejętności pokazały dzieci z rocznika 2017/18 w najmłodszej kategorii. Zaledwie tak mali zawodnicy rozpoczynają już swoją sportową przygodę. – Naszym celem jest zaszczepienie w dzieciach pasji – dodają trenerzy UKS 9 Leszno.

Fot. UKS 9 Leszno

TVML NA YOUTUBE – SUBSKRYBUJ

Add New Playlist