poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
fot. Tobiasz Kuczyński

Muzeum prezentuje plany na wakacje

Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Muzeum Okręgowe w Lesznie nie zwalnia tempa na okres wakacji. Zostały przygotowane zajęcia dla dzieci i atrakcje dla wszystkich mieszkańców naszego miasta.

Muzeum Okręgowe w Lesznie przedstawiło bogatą ofertę wakacyjną, w której z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. “Lato w Muzeum 2024” rozpoczynają dwuetapowe warsztaty dla dzieci od 6 do 14 lat – “Nie święci garnki lepią”. W trakcie zajęć dzieci będą mogły doświadczyć tworzenia glinianych naczyń oraz zwiedzić wystawę leszczyńskiej synagogi. Najbliższe warsztaty odbędą się 9 i 12 lipca, cena za dwa dni to 60 zł.

Kolejne warsztaty zostały przygotowane dla młodych pasjonatów przyrody, którzy bliżej poznają twórczość i osobę Jana Jonstona. Na te zajęcia przygotowano dwa terminy: 31 lipca oraz 7 sierpnia, natomiast cena za osobę to 13 zł.

Rozwiniemy umiejętność obserwacji, aby zauważyć różnorodność fauny i flory, zarówno w lesie jak i w miejskim parku. Wytężymy słuch i spróbujemy odgadnąć zwierzęta oraz ptaki po odgłosach, które wydają. Nie zabraknie też działań plastycznych, w czasie których damy upust swojej wyobraźni oraz kreatywności – poinformowało na swojej stronie Muzeum Okręgowe w Lesznie – Zapisy oraz informacji na temat warsztatów udziela Dział Edukacji i Marketingu od poniedziałku do piątku pod nr tel. 65 529 61 40 w. 3 w godz. 7.00-15.00.

Spacery letnie dla wszystkich mieszkańców

Chętni, którzy pragną poznać architekturę starego Leszna, może zapisać się na spacer wraz z przewodnikiem po ulicach naszego miasta. Jest to niesamowita okazja aby poznać ciekawostki i miejsca, których na co dzień nie dostrzegamy. Spacer jest zaplanowany na 21 lipca. Bilet normalny kosztuje 12 zł, natomiast ulgowy 10 zł.

Wystawa czasowa wiejskiej ceramiki

Do 11 sierpnia na mieszkańców czeka wystawa czasowa poświęcona wiejskiej ceramice przygotowana przez Muzeum. Bilet normalny to koszt 12 zł, a ulgowy to 10 zł.

Na wystawie można zobaczyć wyroby lokalnych warsztatów, a także przedmioty powstające w manufakturach i fabrykach, zarówno produkcji polskiej, jak i zachodniej. Wśród eksponatów znajdziecie przykłady ceramiki pokuckiej, a nawet pochodzącej z Maroka – możemy przeczytać na stronie muzeum.

Więcej informacji znajdą państwo pod tym linkiem TUTAJ.

  • muzeum wakacje

fot. muzeum.leszno.pl

Add New Playlist