poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Młode Byki wystąpią w osobnych rozgrywkach!

Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Wczoraj Speedway Ekstraliga ogłosiła plany marketingowe i szkoleniowe na najbliższe cztery lata. Projekt Ekstraliga 3.0 obejmuje szereg aspektów, w tym m.in. rozgrywki zawodników poniżej 24. roku życia oraz duże środki na szkolenie młodzieży. Co nas czeka od sezonu 2022?

Jak poinformowało stowarzyszenie, 20 milionów złotych rocznie będzie wydatkowanych przez wszystkie kluby PGE Ekstraligi na szkolenie oraz drużynę rezerw. Od przyszłego sezonu kluby z najlepszej ligi żużlowej świata będą musiały obowiązkowo posiadać taki zespół, który weźmie udział w osobnych rozgrywkach. Ekstraliga widocznie skupia się na młodych zawodnikach, którzy w przyszłości mają stać się czołowymi postaciami ekip i znanymi sportowcami. Mecze drugich zespołów rozgrywane będą na torach ekstraligowych, obowiązywał będzie na nich osobny regulamin rozgrywek. Co najważniejsze, limit wieku dla zawodników uczestniczących w tego typu zawodach wyniesie 24 lata. W rozgrywkach U24 Ekstraliga nie będą mogli startować tzw. goście.

Ogłoszono iż w kadrze klubu w trakcie sezonu będzie musiało znajdować się minimum 8 zawodników do 24 roku życia, w tym minimum 4 krajowych zawodników młodzieżowych. Istotną zmiana będzie możliwość startu w tych rozgrywkach młodych adeptów od 15. roku życia. Do tej pory żużlowiec musiał mieć ukończone 16 lat, aby móc wystąpić w oficjalnych zawodach.

Czy wszyscy zawodnicy poniżej 24 lat będą ścigali się w dwóch osobnych rozgrywkach? Okazuje się, że nie. W U24 Ekstralidze nie będą mogli jeździć ci, którzy w poprzednim sezonie uzyskali w rozgrywkach PGE Ekstraligi średnią na poziomie 1,500 lub wyższą.

Do tego wszystkie dochodzi kwestia terminarza żużlowego, który prawdopodobnie również zostanie zrewolucjonizowany. Nie ustalono jeszcze dnia tygodnia, który będzie dniem meczowym dla U24 Ekstraligi, ale wiadomo już, że zawodnicy nie będą mogli brać udziału tego samego dnia w zawodach ligowych pierwszej i drugiej drużyny.

źródło: speedwayekstraliga.pl, fot. Paulina Mruk

Add New Playlist