Mają historyczny awans do finału Pucharu Polski! (zdjęcia)

finału
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Mają historyczny awans do finału! Zespół GI Malepszy Arth Soft Leszno zawalczy o trofeum w rozgrywkach Pucharu Polski w sezonie 2023/2024. W środowym meczu rewanżowym ulegli rywalom, jednak zaliczka z pierwszego starcia wystarczyła do końcowego sukcesu.

Leszczynianie mogli przystąpić do spotkania z KS Constract Lubawa z dużym spokojem. W pierwszym pojedynku obu ekip podopieczni Tomasza Trznadla zwyciężyli 5:0. Wydawało się, że mecz w hali Trapez będzie tylko formalnością, jednak nie gdy przeciwnikiem jest lider Fogo Futsal Ekstraklasy.

Goście w Lesznie pokazali charakter. Od pierwszego gwizdka próbowali znaleźć drogę do bramki gospodarzy. Ta sztuka udała im się w 18. minucie, kiedy do siatki trafił Adriano Lemos. Do przerwy wynik się nie zmienił. W drugiej połowie drużyna z Lubawy nie miała już nic do stracenia i grała wycofanym bramkarzem.

Miejscowi nie dali za wygraną i doprowadzili do remisu w 30. minucie gry. Na listę strzelców wpisał się Albert Betowski. W końcówce KS Constract Lubawa przyspieszyło nieco tempo meczu. Po kolejnych 120 sekundach ponownie wyszli na prowadzenie. Rezulat dodatkowo podwyższyli w końcowych sekundach rywalizacji, jednak to było za mało.

Tym samym GI Malepszy Arth Soft Leszno uzyskał awans do Finału Pucharu Polski w Futsalu. W decydującym pojedynku zespół zmierzy się z Piastem Gliwice, który pokonał w dwumeczu Rekord Bielsko-Biała. Pierwszy mecz zaplanowano w hali Trapez 1 maja o godzinie 18:00. Rewanż w Gliwicach odbędzie się 3 maja.