Kolejny turniej i kolejny medal dla UKS 9 Leszno (zdjęcia)

UKS
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Młodzi siatkarze UKS 9 Leszno się nie zatrzymują. Chłopcy w kategorii U12 – Szymon Matyja i Michał Kęsicki wywalczyli srebrny medal w tegorocznych Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej. Awans do finału ogólnopolskiego uzyskało aż 156 par, w tym 7 z Leszna.

W Wielkim Finale uczestniczyły trzy najlepsze zespoły z każdego województwa. Zmagania na plaży Milenium w Kołobrzegu trwały trzy dni. Zawody rozgrywano systemem brazylijskim. Ostateczne rozstrzygnięcia przypadały na ostatni dzień turnieju. Reprezentanci UKS 9 Leszno Szymon Matyja/Michał Kęsicki w meczu finałowym przegrała z zespołem z Lęborka i tym samym stanęła na drugim miejscu podium.

Ubiegłoroczne złote medalistki na plaży Zuzanna Kęsicka/Amanda Hanusek po dwóch dniach pełnych zwycięstw uległy zespołom z Zawiercia, a następnie w tie-breaku meczu o półfinał. Ostatecznie rywalki leszczynianek zdobyły mistrzostwo Polski, a one same zostały sklasyfikowane na miejscach 5-6.

W kategorii U12 zagrały także Hanna Jęcz i Amelia Kuśnierek, które uplasowały się na miejscach 17-24 oraz Maks Mańczak i Oliwier Bagiński na pozycjach 9-12. W młodszej kategorii U11 rywalizowali również Ala Wolańska, Maja Matuszewska, Olga Chyła oraz Wojtek Grys, Piotr Ciesielski i Maks Gawel.

Powrót do domu nie oznacza końca przygody leszczyńskiej młodzieży. Już 6 lipca dwa zespoły UKS 9 Leszno wyruszą na halowe Mistrzostwa Polski w Gliwicach. W tym roku miasto i klub reprezentować będą złoci medaliści Mistrzostw Wielkopolski w kategoriach trójek dziewcząt i chłopców.