wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Hiszpania pewna awansu, Włosi muszą wygrać

fot. Michael Regan - UEFA/UEFA via Getty Images
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Hiszpania do ostatniego meczu w grupie B jako drużyna, która jest pewna awansu. Włosi natomiast muszą wygrać z Chorwacją, jeżeli chcą przejść dalej.

Chorwacja – Włochy

Chorwaci to jedna z największych rozczarowań Mistrzostw Europy. Przed ostatnią kolejką mają na swoim koncie zaledwie jeden punkt i wiele wskazuje na to, że na fazie grupowej zakończą swoją przygodę. Porażka z Hiszpanią 3:0 czy remis z Albanią to wyniki stanowczo poniżej oczekiwań. Ich przeciwnikami będą Włosi, którzy również nie prezentują się najlepiej. Do awansu potrzebują zwycięstwa lub remisu, jednak postawa w starciach z Albanią czy Hiszpanią pozostawia wiele do życzenia. W starciu z Hiszpanami oddali zaledwie 4 strzały w całym meczu, co jest fatalnym wynikiem jak na tak mocny zespół.

Albania – Hiszpania

Albańczycy mają tyle samo punktów co reprezentacja Chorwacji, jednak trzeba przyznać, że prezentują się znacznie lepiej. Jest to drużyna, co do której nie było wielkich oczekiwań, a mimo to każdy piłkarz pozostawia serce na boisku i ich mecze dostarczają mnóstwa emocji. Najszybsza bramka w historii strzelona Włochom, czy wyrwanie remisu Chorwacji w 95. minucie meczu pokazuje charakter tej drużyny. Hiszpania natomiast kompletnie zdominowała swoją grupę, wygrywając wszystkie mecze i nie tracą ani jednej bramki. Ten mecz to dla nich tylko formalność, ponieważ niezależnie od wyniku i tak są pewni awansu z pierwszego miejsca. W 1/8 finału zmierzą się z jedną z drużyn, które awansują z trzeciego miejsca.

Oba spotkania rozpoczną się o godzinie 21:00.

TVML NA YOUTUBE – SUBSKRYBUJ

Add New Playlist