Drugie zwycięstwo Timeout Polonii

Koszykarze Timeout Polonii 1912 Leszno odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie. W sobotę w ramach meczu piątej kolejki I ligi koszykowej mężczyzn pokonali Księżaka Łowicz 88:75.

Już od samego początku było wiadomo, że będzie to trudne spotkanie. Goście od pierwszych minut rzucili się do ataku. Dobra gra ofensywna oraz słaba defensywa Polonistów sprawiła, że do przerwy przegrywali oni 34:41.

W przerwie meczu w szatni musiało paść kilka męskich słów motywacji. Po rozpoczęciu trzeciej kwarty meczu to koszykarze z Leszna przejęli inicjatywę. Nie zawiedli Filip Dylewicz oraz Kamil Chanas, którzy tego dnia byłą najskuteczniejszymi zawodnikami Timeout Polonii. Po trzeciej części spotkania na tablicy widniał wynik 64:55.

Na szczęście, w decydującym momencie spotkania podopieczni Radosława Hyżego także kontrolowali sytuację. Rywale zmniejszyli na moment przewagę do 5 punktów, ale to ostatnie sekundy należały do gospodarzy. Ostateczny wynik to 88:75.

Punkty dla Polonii zdobywali zdobyli: Dylewicz – 21, Chanas – 15, Sirijatowicz – 12, Skibniewski – 11, Sanny – 9, Pabian – 8, Milczyński – 6, Krawczyk – 4, Trubacz – 2.

Na następne spotkanie TImeout Polonia 1912 Leszno wybierze się w sobotę do Kołobrzegu. Czeka ich pojedynek z miejscową Energą Kotwicą.