poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Drugi dzień fazy pucharowej Euro 2024

fot. Angel Martinez - UEFA/UEFA via Getty Images)
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Przed nami ciąg dalszy zmagań w 1/8 finału Euro 2024. Anglia zmierzy się ze Słowacją, a Hiszpanie podejmą rewelację turnieju, czyli Gruzję.

Anglia – Słowacja

Ostatni gwizdek dla Anglików, żeby w końcu się ogarnąć i pokazać, że to, co ich spotkało w fazie grupowej to tylko chwilowa zadyszka. Grupa, w której się znaleźli, została uznana za najgorszą i najnudniejszą w całym turnieju. Żadna z drużyn, które się w niej znalazły, nie prezentowała poziomu tak wielkiej imprezy. Anglicy zmierzą się ze Słowacją, która bardzo pozytywnie zaskoczyła w swojej grupie. Najpierw niespodziewanie pokonali Belgów, a następnie po remisie z Rumunią udało im się awansować kosztem Ukrainy. Jeżeli Anglia nie pokaże się z lepszej strony, to możemy mieć niemałą sensację, jednak dla dobra Mistrzostw lepiej, żeby awansował zespół, który po prostu lepiej gra w piłkę.

Hiszpania – Gruzja

Jedno z najciekawszych zestawień 1/8 finału, Hiszpanie totalnie zdominowali swoją grupę, nie tracąc żadnej bramki. Gruzja dostała się do fazy pucharowej dzięki swojej zawziętości, ambicji i charakterowi, które pozwoliły im zrobić coś historycznego. Jest to dla nich pierwsze Euro w historii, a i tak udało im się wyjść ze swojej grupy. Co więcej, w decydującym meczu pokonali Portugalczyków 2:0, dzięki czemu nadal są w grze. Jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ reprezentacja Gruzji jest w stanie grać przyjemny dla oka football, a ich wola walki tylko urozmaica każdy mecz i trzyma w napięciu do samego końca. Wiele wskazuje na to, że może to być jeden z najciekawszych meczów tegorocznych Mistrzostw Europy.

TVML NA YOUTUBE – SUBSKRYBUJ

Add New Playlist