Miasteczko wodorowe stanęło w Lesznie. Chętni mogli zwiedzić atrakcję od wtorku do środy na Rynku. Zainteresowani dowiedzieli się m.in. o wszystkich zaletach tego pierwiastka chemicznego.
Inicjatywa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego jest sposobem na zwiększenie świadomości społeczeństwa o tym, jak wodór skutecznie może zrewolucjonizować sektory współczesnej gospodarki.
Wodorowe miasteczko stworzono z interaktywnych stref edukacyjnych. Mieszkańcy Leszna mogli zobaczyć nowinki technologiczne, takie jak roboty, generatory prądu na wodór. Dodatkową atrakcją był samochód elektryczny – Toyota Mirai zasilana wodorem.
Nie zabrakło także eksperymentów naukowych, zabaw dla najmłodszych oraz konkursów z nagrodami. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Fot. Maksym Szalkowski
- Unia Leszno wygrywa w Bydgoszczy! Byki kroczą po PGE Ekstraligę
- Będą dalsze działania w sprawie likwidacji SP1. „Samorząd Miasta Leszna jest przygotowany”
- Kurator oświaty nie zgadza się na likwidację „Jedynki”! Co dalej?
- Ponowna jazda po pijanemu i dożywotni zakaz
- Legenda heavy metalu Ozzy Osbourne nie żyje