poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Złote zawodniczki UKS 9 Leszno!

UKS 9 Leszno
Fot. UKS 9 Leszno
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Złote zawodniczki UKS 9 Leszno! W niedzielę w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 rywalizowano o Mistrzostwo Wielkopolski w kategorii trójek dziewcząt. Zespoły walczyły o awans do Mistrzostw Polski. Przepustkę do rozgrywek centralnych uzyskały młode siatkarki gospodarzy.

W kategorii trójek w czołówce województwa znalazło się 12 drużyn dziewczęcych i 12 chłopięcych. Tegoroczne rozgrywki Kinder złożone były z dwóch rund, a każda z nich z trzech turniejów. Ogólnie w rywalizacji wzięło udział ponad sto drużyn. Bez straty seta w poszczególnych turniejach do finału wojewódzkiego awansował pierwszy skład UKS 9 Leszno. Awans uzyskała także druga drużyna Dziewiątki.

Organizacje finału Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej powierzył leszczyńskiemu klubowi. W hali na Zatorzu spotkało się 12 najlepszych zespołów w kategorii trójek w naszym województwie. Po zaciętej rywalizacji Mistrzem Wielkopolski została drużyna UKS 9 Leszno w składzie: Zuzanna Kęsicka, Amanda Hanusek, Hanna Jęcz, Amelia Kuśnierek i Lena Berlik oraz trener Jarosław Borowski.

Na drugim miejscu podium uplasował się Hetman Poznań. Oba zespoły pojadą na Mistrzostwa Polski w Gliwicach, które odbędą się w dniach 7-9 lipca 2023. Drugi zespół Dziewiątki w składzie: Julia Dżumaga, Kinga Trzybulska, Lena Kaczmarek, Iga Pawłot uplasował się na 12. miejscu.

Podczas niedzielnego finału dekoracji zawodniczek dokonali wiceprezydent Leszna Piotr Jóźwiak, prezes WZPS Jacek Broński i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9, Dorota Cegielska. W sobotę, 20 maja w finale Mistrzostw Wielkopolski zagrają aż cztery zespoły chłopięce. Finał również odbędzie się w hali SP9 w Lesznie. Start imprezy planowany jest na godzinę 10.

Fot. UKS 9 Leszno

Zobacz też:

Add New Playlist