Futsaliści zameldowali się w półfinale!

półfinale
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Historyczny awans wywalczył zespół GI Malepszy Arth Soft Leszno. Podopieczni Tomasza Trznadla zameldowali się w półfinale fazy play-off Futsal Ekstraklasy. W decydującym starciu pokonali u siebie Red Dragons Pniewy 5:1.

Leszczyński futsal przeżywa swoje wielkie chwile. GI Malepszy Arth Soft zagra w półfinale rozgrywek. Drużyna awans przypieczętowała w niedzielnym starciu z Red Dragons Pniewy. Był to trzeci pojedynek w serii, gdyż do tamtej pory oba zespoły miały po jednym zwycięstwie meczowym.

Goście chcieli znaleźć się w półfinale i od razu po gwizdku sędziego ruszyli do ataku. Starcie w hali w Poniecu rozpoczęło się w pierwszej minucie bramką Germana Romero. Leszczynianie próbowali wyrównać stan spotkania, jednak w pierwszej połowie nie oglądaliśmy więcej goli. Dopiero w drugiej części rywalizacji miejscowi doprowadzili do remisu. W 25. minucie indywidualną akcją lewą stroną boiska popisał się Kacper Kędra, który podał do Douglasa Ferreiry, a ten umieścił piłkę w siatce.

Natchniony zespół Tomasza Trznadla przeszedł do ostrej ofensywy. W 33. minucie podanie Rajmunda Siecli na bramkę zamienił Kędra. Kilkadziesiąt sekund później GI Malepszy Arth Soft Leszno powiększyło przewagę po strzale Yvaaldo Gomesa. Przeciwnik próbował gry z wycofanym bramkarzem, jednak na nic się to zdało. Gospodarze jeszcze w ostatniej minucie dwukrotnie trafiali do bramki za sprawą główki Roberta Świtonia oraz strzału Douglasa.

Tym samym zespół zagra w półfinale Futsal Ekstraklasy. Ich rywalem będzie Rekord Bielsko-Biała, z którym leszczynianie zmierzą się w środę 17 maja o godzinie 20 w hali w Poniecu. W drugiej parze o finał powalczą Piast Gliwice oraz Constact Lubawa.