poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

We Francji rozpoczęli sezon. Świetny występ Bellego

Bellego
Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Za nami pierwsze ligowe zawody na żużlu w 2022 roku. W sobotnie popołudnie zainaugurowano francuską Ligue Nationale de Speedway. W pierwszym pojedynku rozgrywek zespół MC Marmande podjął na własnym stadionie Morizes Moto Club. Barwy ekipy gości reprezentuje nowy nabytek Unii Leszno, David Bellego. Francuz zaliczył kapitalne spotkanie pod względem zdobyczy punktowej.

Liga żużlowa we Francji istnieje od kilku lat, jednak zainteresowanie i wiedza o niej w środowisku żużlowym rośnie z roku na rok. W tym sezonie zaledwie trzy drużyny powalczą o miano drużynowego mistrza kraju, lecz to właśnie tam odbyły się pierwsze ligowe zawody w sezonie 2022. Miejscowy zespół z Marmande pewnie pokonał przyjezdnych wynikiem 54:45. Taki rezultat to efekt systemu biegowego we Francji (16 wyścigów w meczu, w tym 3 nominowane) oraz funkcjonowanie tzw. “jokera”, czyli jednorazowego podwojenia punktów danego zawodnika w jego starcie.

W składzie drużyny Morizes znalazł się David Bellego, który był zdecydowanym liderem zespołu tego dnia. Francuz zdobył aż 17 punktów w 6 startach. Co prawda dwa razy przyjeżdżał do mety na ostatniej pozycji, jednak to właśnie jemu powierzono funkcję “jokera”, który wykorzystał wygrywając jeden z wyścigów za 6 punktów.

Emocji na torze było bardzo mało, jednak po przerwie zimowej nawet takie zawody można było oglądać z przyjemnością.

Fot. własne

Add New Playlist