wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Ważny mecz w Gorzowie. Unia walczy o życie

Fot. Adam Kukulski
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Odrabiamy zaległości w PGE Ekstralidze. W niedzielę wieczorem odbędzie się zaległy mecz Byków. Fogo Unia Leszno podejmie na wyjeździe ebut.pl Stal Gorzów. Leszczynianie powalczą wciąż bez swego kapitana.

Przed Unią stoi naprawdę trudne zadanie. Nie będzie to łatwe spotkanie dla podopiecznych Rafała Okoniewskiego, gdyż nadal w składzie brakuje lidera – Janusza Kołodzieja. Nową nadzieją zespołu jest Benjamin Cook, który znakomicie zaprezentował się podczas swojego debiutu w Częstochowie, przywożąc 9 punktów. Zespół leszczynian zdecydowanie musi walczyć o jak najlepszy wynik

Ekipa gospodarzy na własnym torze jest naprawdę mocna. Na czele formacji seniorskiej stoi Martin Vaculik. Liderów dodatkowo solidnie wspomagają Oskar Paluch i Jakub Stojanowski, który prezentuje coraz lepszą dyspozycję. Pojedynek w Gorzowie będzie ważne dla obu drużyn. Zwycięstwo Unii Leszno pozwoli im przeskoczyć na siódme miejsce w tabeli i da dodatkowe szanse na utrzymanie się w PGE Ekstralidze. Natomiast zwycięstwo dla gospodarzy sprawi, że awansują na miejsce wiceliderów w tabeli.

Nie bez znaczenia będzie także sam wynik, gdyż w rewanżu w Lesznie biało-niebiescy będą upatrywali swoich szans na zdobycie niezbędnych do pozostania w lidze. Początek spotkania o godzinie 19:30. Transmisja na platformie ELEVEN SPORTS 1.

Awizowane składy:

Fogo Unia Leszno  
1. Bartosz Smektała
2. Andzejs Lebedevs
3. Benjamin Cook
4. Keynan Rew
5. Grzegorz Zengota
6. Hubert Jabłoński
7. Antoni Mencel

ebut.pl Stal Gorzów  
9. Martin Vaculik  
10. Szymon Woźniak 
11. Oskar Fajfer 
12. Jakub Miśkowiak 
13. Anders Thomsen 
14. Oskar Paluch 
15. Jakub Stojanowski  

TVML NA YOUTUBE – SUBSKRYBUJ

Add New Playlist