czwartek 25 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
czwartek 25 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

W wakacje Polonijne Mistrzostwa wracają do Leszna

Fot. Archiwum
Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Po raz drugi Leszno zostało organizatorem Polonijnych Mistrzostw Europy w piłkę nożną. Nasze miasto miało przyjemność być gospodarzem pierwszej edycji turnieju, który odbył się w 2021 roku.

Na ten moment nie poznaliśmy oficjalnej liczby drużyn, które będą rywalizować o miano najlepszego polonijnego klubu w Europie. Na pewno udział weźmie miejscowa ekipa Polonii Leszno. Warto jednak zaznaczyć, jak dużą popularnością w Europie cieszą się te skromne mistrzostwa. W edycji z 2021 roku gościliśmy drużyny z Niemiec, Austrii czy Holandii. Niestety ówczesna sytuacja na świecie spowodowana pandemią uniemożliwiła udział zespołom ze Skandynawii. Pojawiła się również szansa na występ byłej polskiej drużyny oraz 5-cio krotnego mistrza kraju – Pogoni Lwów, jednakże ich występ również nie doszedł do skutku.

– Ogromna radość ale i wielkie wyzwanie przed nami! Ogłoszone wyniki w konkursie „Polonia i Polacy za granicą 2023″ przyniosły nam pozytywną ocenę i przyznanie dofinansowania na organizację Mistrzostw Europy Drużyn Polonijnych w Piłce Nożnej w Lesznie w terminie 4-9 lipca 2023 – czytamy w mediach społecznościowych organizatora.

W 2022 roku w Lesznie odbyły się także Mistrzostwa Świata Klubów Polonijnych. Można śmiało powiedzieć, że miasto stało się sercem polonijnych rozgrywek klubowych. Tegoroczne zmagania rozpoczną się 4 lipca i będą trwać do 9 lipca.

Czytaj też:

Add New Playlist