żydowskiej
Fot. Bartosz Glapiak

Spacerowali po dawnej dzielnicy żydowskiej (zdjęcia)

Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Spacerowali po dawnej dzielnicy żydowskiej w centrum miasta. W piątkowe popołudnie mieszkańcy Leszna zebrali się pod siedzibą Muzeum Okręgowego, aby wziąć udział w wydarzeniu. Nie zabrakło też wspólnej integracji.

W ramach akcji Aktywne Obywatelskie Leszno odbył się spacer po dawnej dzielnicy zamieszkałej przez ludność żydowską. Zainteresowani za sprawą Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Okręgowego w Lesznie mogli dowiedzieć się więcej na temat ich zwyczajów, świąt oraz miejsc kulturowych w mieście. Okazja ku temu nie była byle jaka. W piątek równo o zachodzie słońca rozpoczął się nowy rok żydowski.

Pierwszym przystankiem na trasie był Plac Kościuszki. Stamtąd wyruszono ulicą Narutowicza i Łaziebną w kierunku Al. Krasińskiego. Po drodze przewodnicy opowiadali o miejscach i budynkach związanych z dawną kulturą Żydów w Lesznie. Po godzinnym spacerze przyszła pora na degustacja potraw kuchni żydowskiej.

W restauracji Cela pod Różą na ulicy Więziennej odbyła się integracja przy kartach edukacyjnych – kolorowankach oraz kartach pracy, których motywem przewodnim będą zwierzęta z muralu przy ul. Średniej i ul. Tylnej. Dla osób ze szczególnymi potrzebami w zakresie wzroku organizatorzy zapewnili audiodeskrypcję na żywo.

Fot. Bartosz Glapiak

Zobacz też:

Add New Playlist