wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Siatkarki UKS 9 Leszno niepokonane!

fot/ UKS 9 Leszno
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

W Poznaniu zakończyły się Mistrzostwa Wielkopolski w piłce plażowej. Klub sportowy UKS 9 Leszno wystawił siedem zespołów dziewcząt w kilku kategoriach wiekowych. Leszczynianki idą jak burza, pozostają niepokonane!

Ten rok zdecydowanie należy do siatkarek z Leszna. Sumienna praca, wytrwałość oraz wola walki spowodowały, iż dziewczęta nie przestają zaskakiwać. Od wygranej na Mistrzostwach Wielkopolski w piłce halowej, po wysokie 3 miejsce na Igrzyskach Dzieci, przyszedł czas na Mistrzostwa Wielkopolski w piłce plażowej.

W tegorocznych zmaganiach na tym turnieju wystąpiły pary w kategoriach U13, U12 i U11. Najstarsze w duetach: Zuzanna Kęsicka/Amanda Hanusek, Hanna Jęcz/Nadia Kaźmierczak oraz Lena Kaczmarek/Kinga Trzybulska. Młodsza ekipę reprezentowały: Martyna Popiołek/Alicja Mańczak, Paulina Schmidt/Sara Lipowa, a także Maja Matuszewska/ Olga Chyła. W rozgrywkach kategorii U11 wzięła udział tylko jedna para – Marta Pietrzyk/ Iga Latanowicz.

W rywalizacji o tytuł mistrza powalczyły, aż 84 duety ze wszystkich kategorii. Rozgrywki były niezwykle emocjonujące, a kibice dali o sobie znać. Ostatecznie do półfinałów awansowały pary U13 Kęsicka/Hanusek oraz U11 Pietrzyk/Latanowicz. Siatkarki spisały się znakomicie.

Zuzanna Kęsicka oraz Amanda Hanusek, pod kierownictwem trenera Jarosława Borowskiego, po raz kolejny wywalczyły tytuł Mistrzyń Wielkopolski w siatkówce plażowej. Natomiast ich klubowe koleżanki, pod okiem trenera Roberta Klimkowskiego, uplasowały się na drugim miejscu podium. Dla młodszej ekipy to pierwsze takie zmagania plażowe na wysokim szczeblu, a zarazem pierwszy sukces. Obie wygrane dają Tygrysicom UKS 9 Leszno awans na Mistrzostwa Polski w Kołobrzegu. A już za kilka dni dziewczęta spróbują swoich sił na halowych Mistrzostwach Polski w Katowicach, gdzie zawalczą o tytuł mistrzyń.

TVML NA YOUTUBE – SUBSKRYBUJ

Add New Playlist