Piłkarze ręczni zakończyli sezon

piłkarze

Ostatni mecz w sezonie rozegrali wczoraj piłkarze ręczni MKS Realu Astromalu Leszno. Podopieczni Macieja Wieruckiego ulegli w Kątach Wrocławskich wynikiem 34:26. Był to dla nich ostatni pojedynek w obecnej kampanii ligowej I ligi mężczyzn w grupie B.

Zespół SPR GOKiS Katy Wrocławskie pewnie przez cały sezon okupował pozycję lidera tabeli. Do tej pory przegrali tylko dwa starcia. Kolejne zwycięstwo dopisali w sobotnim meczu z leszczynianami.

Od początku gospodarze kontrolowali przebieg rywalizacji i nie pozwolili przeciwnikom na wiele. W pewnym momencie pierwszej połowy prowadzili aż 11:3. Piłkarze MKS Real Astromal Leszno co prawda zdołali nieco zbliżyć się do rywala, jednak nie na tyle, aby powalczyć o wygraną. Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 18:11. Niewiele zmian przyniosła drugą część spotkania. Miejscowi pewnie zdobywali bramkę za bramką i prezentowali skuteczną grę w defensywie.

Ostatecznie po 60. minutach gry do protokołu meczowego wpisano wynik 36:24. Dla leszczynian zatem zakończył się obecny sezon, gdyż dwa mecze 25. oraz 26. kolejki rozegrali już wcześniej. Na ten moment piłkarze ręczni Macieja Wieruckiego zajmują 6. miejsce w klasyfikacji grupy B, jednak bezpośredni rywale mają jeszcze przed sobą dwie gry.

Bramki dla MKS Realu Astromalu Leszno zdobywali: Marcin Jaśkowski 7, Kevin Wydmuch 4, Piotr Łuczak i Jędrzej Kaniewski po 3, Kacper Szocik, Marcin Mikołajczak i Mateusz Płaczek po 2, Michał Frieske oraz Kacper Pawłowski i Illia Spieshylow po 1.