wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Ostatni taniec Polaków na Mistrzostwach Europy

fot. Jan Kruger - UEFA/UEFA via Getty Images)
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Przed nami ostatni mecz naszej kadry podczas Mistrzostw Europy 2024. Polacy zmierzą się w nim z reprezentacją Francji.

Polska – Francja

Wielkie oczekiwania i jeszcze większe rozczarowanie. Tak można podsumować występ Biało-Czerwonych na Mistrzostwach Europy 2024. Wokół kadry powstała atmosfera gotowości do walki o najwyższe cele i choć były momenty dobre, to jednak jest za mało na tym poziomie. Dobry mecz z Holandią i fatalny z Austrią sprawił, że jako pierwsza drużyna odpadliśmy z turnieju. Nie tak to miało wyglądać, a to jeszcze nie koniec. W ostatniej serii gier zmierzymy się z Francją, która zremisowała ostatni mecz z Holandią. Początek meczu już o 18:00.

Holandia – Austria

Bardzo ważny mecz dla reprezentacji Austrii. Aktualnie prowadzą w tabeli najlepszych drużyn, które zajmują trzecie miejsce w grupie. Do pewnego awansu wystarczy im tylko remis w meczu z Holandią. Mecz zapowiada się bardzo interesująco, ponieważ obie reprezentacje dzieli zaledwie jeden punkt. Holandia bardzo dobrze zaprezentowała się w obronie w meczu z Francją, która mimo dominacji nie była w stanie pokonać holenderskiego bramkarza. Mecz rozpocznie się równocześnie ze spotkaniem naszej kadry.

Dania – Serbia

Dla obu reprezentacji zwycięstwo w tym meczu jest kluczowe. Duńczycy zdobyli raptem dwa punkty, Serbowie natomiast tylko jeden. Wygrana jednych będzie oznaczała koniec turnieju dla drugich. Serbowie pokazali się do tej pory bardzo dobrze, zaliczając kapitalny występ przeciwko Anglii i przyzwoity ze Słowenią. Dania natomiast jest cieniem samej siebie, kibice oczekują od nich znacznie więcej. Remis z Anglią i Słowacją nie jest najgorszym wynikiem, jednak stać ich na lepsze rezultaty. Przed nimi teraz najważniejszy mecz turnieju, na tym etapie nie ma miejsca na błędy. Serbia pokazała, że jest bardzo niebezpiecznym przeciwnikiem i na pewno będą chcieli zgarnąć całą pulę. Spotkanie zapowiada się wyjątkowo emocjonująco.

Anglia – Słowenia

Anglicy na pewno nie tak wyobrażali sobie swoją dotychczasową przygodę na Mistrzostwach Europy. Nie przegrali co prawda żadnego meczu i są liderem swojej grupy, jednak styl gry i decyzje podejmowane przez selekcjonera są poniżej oczekiwań. Wiele osób uważa, że Gareth Southgate nie jest odpowiednią osobą na stanowisku selekcjonera tak wielkiej drużyny, jaką bez wątpienia są Anglicy. Jednak ich ogólna prezentacja na wielkich turniejach i decyzje podejmowane przez trenera są szeroko krytykowane. Ich przeciwnikiem będą Słoweńcy, którzy zremisowali swoje dwa mecze i są w takiej samej sytuacji jak Dania. Jeżeli i w tym meczu Synowie Albionu będą się męczyć ze zdecydowanie słabszym rywalem, na Southgate’em pojawią się czarne chmury. Takie położenie nie pasuje do drużyny, która jest wymienia w gronie kandydatów do sięgnięcia po końcowe trofeum.

TVML NA YOUTUBE – SUBSKRYBUJ

Add New Playlist