wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Chorwacja sensacyjnie żegna się z Euro 2024!

fot. Boris Streubel - UEFA/UEFA via Getty Images)
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Chorwaci sensacyjnie kończą Euro na fazie grupowej! Gol strzelony przez Włochów w ostatnich minutach meczu zadecydował o ich losie.

Albania 0:1 Hiszpania

Hiszpanie wyszli na to spotkanie rezerwowym składem, co jest oczywiście związane z tym, że przed meczem byli pewni awansu. Całkowicie przemeblowana obrona dała jednak radę w starciu z Albanią. Albańczycy po tym meczu definitywnie żegnają się z Euro, jednak ich występ był bardzo dobry. Trafili do bardzo trudniej grupy, w której jednak nie byli chłopcami do bicia. Walczyli dzielnie z każdym rywalem, nie odpuszczając Włochom czy Hiszpanom, jednak przeważyło doświadczenie i jakość. Mieli oni w tym meczu swoje okazje, jednak żelazna defensywa Hiszpanii po raz kolejny pokazała swoją siłę. Wynik meczu już w 13. minucie ustalił Ferran Torres i to La Furia Roja zgarnia ostatni komplet punktów. Hiszpania z kompletem punktów zmierza do 1/8, natomiast reprezentanci Albanii mogą z podniesionymi głowami wrócić do swojej ojczyzny.

(Matt McNulty – UEFA/UEFA via Getty Images)

Chorwacja 1:1 Włochy

Koszmar Chorwacji trwa nadal. Po dwóch fatalnych meczach nadszedł czas na decydujące starcie z reprezentacją Włoch. Mecz był wyrównany, każda z reprezentacji miała okazję na objęcie prowadzenia. Jednak gra Chorwatów odbiegała poziomem od pierwszych występów na tegorocznym Euro. Widać było w ich grze to, do czego przyzwyczaili swoich kibiców. W 55. minucie meczu Luka Modrić nie wykorzystał rzutu karnego, jednak poprawił się dobijając piłkę i dając swojej drużynie prowadzenie. Taki wynik dawał awans zarówno Chorwatom, jak i Włochom. Wszystko zmieniło się w 98. minucie, kiedy to Mattia Zaccagni strzelił wyrównującego gola. Nie było już szans dla Chorwacji na uratowanie wyniku i po szalonej końcówce meczu, ostatecznie odpadają z turnieju. Wielkie rozczarowanie, nie tak miała wyglądać przygoda z Mistrzostwami Europy drużyny, która nie tak dawno zdobywała brąz na Mistrzostwach Świata w Katarze.

(Photo by Alex Pantling – UEFA/UEFA via Getty Images)

TVML NA YOUTUBE – SUBSKRYBUJ

Add New Playlist