wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Miasto i UKS 9 Leszno z dużym wyróżnieniem

UKS 9 Leszno
Fot. UKS 9 Leszno
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Leszno dołączyło do zaszczytnego grona Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. To duży sukces dla UKS 9 Leszno i ważny krok w rozwoju siatkówki w regionie. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni z tego wyróżnienia – mówi prezes klubu Jarosław Borkowski.

S.O.S to ogólnopolski projekt szkoleniowy finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i koordynowany przez Polski Związek Piłki Siatkowej. Projekt w Lesznie opierać się będzie o współpracę związku z samorządem, Szkołą Podstawową nr 9 oraz klubem UKS 9 Leszno. Przystąpienie do niego wiąże się z koniecznością spełnienia określonych warunków. Należy posiadać odpowiednie zaplecze szkoleniowe, prowadzić klasy sportowe o profilu piłki siatkowej oraz uzyskać potencjał, który pozwoli znaleźć się w rankingu S.O.S. Co więcej, oddziały prowadzone powinny być przez nauczyciela z uprawnieniami trenerskimi piłki siatkowej.

Specjalnym testom sportowym poddano dwie klasy sportowe: 5c i 8c – zawodnicy UKS 9 Leszno. Obie grupy uzyskały wymagany potencjał i znalazły się w rankingu.
Siatkarskie Ośrodki Szkolne mogą liczyć m.in. na opiekę merytoryczną koordynatorów projektu, udział trenerów w konferencjach szkoleniowych, udział uczniów w turniejach talentów S.O.S na szczeblu wojewódzkim, regionalnym i centralnym. Dołączenie do tego grona pozwoli również korzystać ze wsparcia sprzętowego i dofinansowania pracy w oddziałach S.O.S.

Uroczyste podpisanie aktu inauguracyjnego pomiędzy Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, a Samorządem Leszna, Szkołą Podstawową nr 9 i klubem nastąpi na początku 2023 roku w Lesznie.

Add New Playlist