wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Mecz na wagę złota. Unia Leszno jedzie do Zielonej Góry

Fot. Archiwum
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Przed nami 10. kolejka PGE Ekstraligi, a co za tym idzie żużlowy klasyk. Fogo Unia Leszno tym razem na wyjeździe podejmie zespół NovyHotel Falubaz Zielona Góra.

Unia zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli, więc zdobycie kolejnych punktów będzie niezwykle ważne w kontekście walki o utrzymanie. Warto zaznaczyć, że podczas pierwszego spotkania obu drużyn w Lesznie padł remis 45:45. Zwycięzca dzisiejszego starcia zgarnie aż trzy punkty. Leszczynianie będą musieli zrobić wszystko co w ich mocy, żeby wygrać i polepszyć swoją sytuację w tabeli.

Ostatnio sytuacja leszczynian wygląda naprawdę obiecująco. Najpierw wysoka wygrana z Toruniem, a teraz powrót lidera. Janusz Kołodziej po długiej przerwie wrócił do treningów, a wczoraj wystartował w zawodach IMP w Łodzi. Pozytywną informacją jest również powrót na tor podstawowego zawodnika formacji młodzieżowej, Damiana Ratajczaka oraz Andzejsa Lebedevsa. Niestety tych dwóch zawodników nie zobaczymy jeszcze w dzisiejszym starciu.

Gospodarze są silną drużyną na własnym torze. Mają za sobą naprawdę dobre bardzo dobre występy przy W69, jednak spotkali się z jedną wpadką w meczu z Krono-Plast Włókniarzem Częstochową. Zawodnicy przegrywali starty i byli bardzo wolni na trasie. Niedzielny mecz będzie również ważny dla braci Pawlickich, którzy przez swoją niestabilną formę nie mogą być pewni pozostania w Falubazie.

W historii podczas ostatnich 16 potyczek obu drużyn, Unia wygrała aż 15 razy. W ostatnim meczu przy W69 zwycięstwo również odniosła Unia, wygrywając 46:44. Czy leszczynianom uda się powtórzyć tę historię, aby w końcu móc odetchnąć z ulgą? Początek spotkania o godzinie 19.15. Transmisja na platformie Canal+ Sport.

Awizowane składy:

Fogo Unia Leszno:
1. Bartosz Smektała
2. Janusz Kołodziej
3. Benjamin Cook
4. Keynan Rew
5. Grzegorz Zengota
6. Antoni Mencel
7. Hubert Jabłoński

NovyHotel Falubaz Zielona Góra:
9. Jarosław Hampel
10. Rasmus Jensen
11. Przemysław Pawlicki
12. Jan Kvech
13. Piotr Pawlicki
14. Oskar Hurysz
15. Krzysztof Sadurski

TVML NA YOUTUBE – SUBSKRYBUJ

Add New Playlist