Fot. Tobiasz Kuczyński

LUFA opanowała miasto. Koncerty oraz imponujące występy (zdjęcia)

Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Organizatorzy Leszczyńskiego Ulicznego Festiwalu Artystycznego (LUFA) pierwszego dnia przygotowali dla mieszkańców Leszna wiele atrakcji. Po inauguracji imprezy warto było zajrzeć m.in. na ulicę Słowiańską.

Centrum miasta Leszna tętni życiem! W piątkowe popołudnie mogliśmy ujrzeć setki mieszkańców przechadzających się po ulicach, gdzie odbywała się LUFA.

O godzinie 17:00 rozpoczęły się ciekawe wydarzenia. Przy ulicy Leszczyńskich miała miejsce rozmowa o Sztuce Fotografii Niebanalnej z udziałem Olka Bortela, Joanny Ciekańskiej oraz Magdaleny Woźnej. Dodatkowo równolegle odbył się również koncert Filipa Rozynka, który zapełnił po brzegi dawny areszt przy Placu Kościuszki.

Co więcej, na rynku swoje umiejętności prezentowali artyści uliczni. Mogliśmy tam ujrzeć m.in. żonglowanie pochodniami, czy jazdę na potrójnym monocyklu. Chwilę później na przecięciu ulicy Słowiańskiej oraz Grodzkiej wystąpił niemiecki zespół The Beez. Muzyce towarzyszyły ognie wypuszczane przez stojące obok sceny kosze od balonów.

Po muzycznym występie przyszedł czas na pokaz taneczny, który sprawił, że ulica Słowiańska stała się niezwykle zatłoczona przez oglądających. Środek deptaka zdominowała Funky Flava Dance School. Pod wieczór odbyły się również dwa koncerty, także na przecięciu ulic Słowiańskiej i Grodzkiej.

Dziś kolejny dzień artystycznych wrażeń w ramach LUFA! Będziemy na bieżąco informować o wydarzeniach w mieście.

fot. Tobiasz Kuczyński

Zobacz też:

Add New Playlist