Kolejne zwycięstwo Real Astromalu Leszno

Real Astromalu

Kolejne zwycięstwo na koncie Real Astromalu Leszno. Leszczyńscy szczypiorniści pokonali na wyjeździe zespół ŚKPR Świdnica. Po nieudanej pierwszej połowie podopieczni Macieja Wieruckiego odwrócili losy spotkania. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 28:32.

Leszczynianie od początku roku kalendarzowego zaliczają dobrą passę. Do tej pory w regulaminowym czasie gry nie przegrali ani jednego starcia w ramach grupy B I ligi mężczyzn. Zdarzyły się jednak dwie porażki po rzutach karnych. Real Astromal Leszno nadal okupuje miejsce w środku tabeli, choć ostatnia postawa drużyny napawa optymizmem.

W środowy wieczór odbyło się spotkanie w ramach 20. kolejki I ligi mężczyzn. W nim zespół z Leszna zmierzył się z rywalem z województwa dolnośląskiego. Początek meczu nie poszedł po myśli gości i do przerwy przegrywali różnicą czterech bramek. W drugiej części rywalizacji to Real Astromal przejął inicjatywę i ostatecznie doprowadził do zwycięstwa w stosunku 32:28.

Bramki dla Real Astromalu Leszno zdobywali: Jaśkowski – 9, Łuczak – 8, Płaczek – 5, Pawłowski – 4, Frieske – 3, Piekarski, Kaniewski, Wydmuch – 1. Kolejne starcie podopiecznych Macieja Wieruckiego odbędzie się 1 lub 2 kwietnia w Hali “Trzynastka”. Ich przeciwnikiem będzie MSPR Siódemka-Miedź-Huras Legnica.