Janusz Kołodziej i nikt więcej. Fogo Unia przegrywa na własnym torze

Kołodziej

Janusz Kołodziej show! Drugi w tym sezonie czysty komplet punktów kapitana biało-niebieskich jednak nie wystarczył. Fogo Unia Leszno przegrała piątkowy mecz z Tauron Włókniarzem Częstochowa. Spotkanie zakończyło się wynikiem 49:41 dla zespołu gości.

W mecz lepiej weszli goście z Częstochowy. W inauguracyjnej gonitwie prowadził Bartosz Smektała, jednak na dystansie szybszy był Leon Madsen. Maksym Drabik przywiózł za plecami Nazara Parnitskyiego. Bieg młodzieżowy ułożył się remisowo i padł łupem Franciszka Karczewskiego. Wyścig trzeci znów zwyciężyli podopieczni Lecha Kędziory. Leszczynianie odrabianie strat rozpoczęli pod koniec pierwszej serii startów za sprawą wygranej 4:2 pary Kołodziej-Mencel.

Po przerwie Tauron Włókniarz wyprowadził dwa potężne ciosy. Biegi nr 5 i 6 zwyciężyli podwójnie, a gospodarze nie nawiązali walki. Iskrę nadziei w serca leszczyńskiej publiczności ponownie wlał Janusz Kołodziej, który pokonał Mikkela Michelsena w siódmej odsłonie dnia. Dzięki jednemu punktowi Bartosza Smektały w gonitwie siódmej Fogo Unia odrobiła dwa “oczka” do rywala. W połowie meczu na tablicy wyników widniał wynik 17:25.

Kołodziej sam meczu nie wygra

Rezultatu nie zmieniła trzecia seria startów, w której obie ekipy podzieliły się punktami. Bykom w tej sytuacji na odrobienie strat pozostało zaledwie pięć biegów. Przyjezdni jednak ani myśleli do tego dopuścić. Jakub Miśkowiak i Leon Madsen w jedenastej gonitwie popisali się kapitalną akcją na dystansie, gdyż w tym samym momencie wyprzedzili Bartosz Smektałę i doprowadzili do kolejnej wygranej 5:1. Po jedenastu wyścigach Lwy prowadziły 39:27.

Małe przełamanie podopiecznych Piotra Barona nastąpiło w biegach nr 12 i 13, w których wziął udział Janusz Kołodziej. Dwie wygrane 4:2 zmniejszyły stratę do częstochowian. Przed biegami nominowanymi Tauron Włókniarz mógł być pewny remisu, a ostatecznie wygraną przypieczętowali w biegu czternastym spokojnie dojeżdżając do mety na remis.