poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Grzegorz Zengota z powołaniem do reprezentacji Polski

Grzegorz Zengota
Fot. własne
Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Grzegorz Zengota otrzymał powołanie do żużlowej reprezentacji Polski. Zawodnik Fogo Unii Leszno na początku sezonu zwrócił uwagę trenera Rafała Dobruckiego, który postanowił dać mu szansę. Popularny “Zengi” wystartuje dzięki temu w eliminacjach do Indywidualnych Mistrzostw Europy.

Co prawda leszczynianie odjechali dopiero dwa ligowe spotkania, jednak w obu jednym z liderów biało-niebieskich był właśnie Grzegorz Zengota. W pojedynku z Cellfast Wilkami Krosno na inaugurację rozgrywek PGE Ekstraligi wygrał kluczowy 15. wyścig, co pozwoliło Bykom odnieść zwycięstwo nad beniaminkiem. W niedzielnym meczu we Wrocławiu również odznaczył się drugim najlepszym wynikiem wśród podopiecznych Piotra Barona.

Szkoleniowiec żużlowej kadry narodowej Rafał Dobrucki postanowił dać szansę zawodnikowi i powołał go do reprezentacji. Najbliższą okazję do wystartowania w biało-czerwonych barwach Zengota będzie miał w zbliżających się eliminacjach do cyklu SEC, czyli Indywidualnych Mistrzostw Europy. Zawody odbędą się we wtorek, 25 kwietnia we włoskim Terenzano.

Zobacz też:

Add New Playlist