wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Młodzież wkracza do gry. Rusza U24 Ekstraliga

U24 Ekstraliga
Fot. własne
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Młodzież wkracza do gry. We wtorek odbędzie się inauguracyjne spotkanie U24 Ekstraligi. Leszczynianie zmierzą się na własnym stadionie z drużyną U24 Betard Sparty Wrocław. Będzie zatem okazja do rewanżu za niedzielny mecz, w którym Fogo Unia Leszno na wyjeździe musiała uznać wyższość miejscowych.

W 1. kolejce już doszło do odwołania dwóch spotkań: GKM-u Grudziądz z KS Toruń oraz Motoru Lublin z Enea Stalą Gorzów. Spowodowane jest to tym, że właśnie na wtorek przełożono mecz PGE Ekstraligi pomiędzy gorzowianami i grudziądzanami. Na szczęście pojedynek Duda Development Ciesiółka Auto Group Unii Leszno odbędzie się planowo, jeśli pogoda nie przeszkodzi w rozegraniu zawodów.

Zeszłoroczni wicemistrzowie U24 Ekstraligi podejmą U24 Beckhoff Spartę Wrocław. Młodzi leszczynianie będą mogli liczyć na mały rewanż za niedzielną porażkę na Stadionie Olimpijskim. Byki są zdecydowanym faworytem tego spotkania. Na torze wystąpią podstawowi juniorzy biało-niebieskich, m.in. Damian Ratajczak, Antoni Mencel oraz Hubert Jabłoński. Dodatkowo w rozgrywkach zadebiutuje Nazar Parnicki, utalentowany zawodnik z Ukrainy, który zdążył już pokazać się leszczyńskiej publiczności podczas Memoriału Alfreda Smoczyka.

Awizowane składy:

U24 Beckhoff Sparta Wrocław:
1. Connor Bailey
2. Jaroslav Vanicek
3. Marius Nielsen
4. Nathan Ablitt
5. Lukas Fienhage
6. Mateusz Panicz
7. Kacper Andrzejewski

Duda Development Ciesiółka Auto Group Unia Leszno:
9. Nazar Parnicki
10. Damian Ratajczak
11. Maurice Brown
12. Antoni Mencel
13. James Pearson
14. Tobiasz Jakub Musielak
15. Hubert Jabłoński

U24 Ekstraliga na Stadionie im. Alfreda Smoczyka ruszy we wtorek o godzinie 17:00. Bilety w cenach 15 złotych za normalny oraz 7 złotych za ulgowy. Więcej informacji TUTAJ.

Zobacz też:

Add New Playlist