GI Malepszy Arth Soft Leszno wygrywa sparing z medalistą kraju

Leszno
Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Piłkarze halowi GI Malepszy Arth Soft Leszno budują formę przed rozpoczęciem nowego sezonu Fogo Fustal Ekstraklasy. W sobotę pokonali w meczu towarzyskim Piast Gliwice. Spotkanie na terenie rywala zakończyło się wynikiem 4:3.

Podopieczni Tomasza Trznadla rozegrali drugi sparing. W pierwszym na własnym parkiecie zwyciężyli nad ekipą Red Dragons Pniewy. W sobotę w Gliwicach zmierzyli się z brązowym medalistą ubiegłych rozgrywek. Strzelanie w szóstej minucie rozpoczął nowy nabytek leszczynian, Daniel Gallego Garcia, któremu asystował Rajmund Siecla. Wynik 1:0 dla GI Malepszy Arth Soft Leszno utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Po przerwie gospodarze wyrównali i do 28. minuty wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Przyjezdni nie odpuścili, dzięki czemu udało im się zdobyć gola kontaktowego. Piłkę w siatce Piasta umieścił Jakub Kąkol przy asyście Marcina Firańczyka. Końcówka starcia należała do podopiecznych Tomasza Trznadla. Popis dał Rajmund Siecla, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców (w 37. oraz 39. minucie).