poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Były zawodnik “Byków” rządzi i dzieli w Australii

Australii
Fot. Bartosz Glapiak
Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Żużel w Polsce zapadł w głęboki sen zimowy, jednak po przeciwnej stronie globu zawodnicy walczą o mistrzostwo kraju. W Australii trwa indywidualny cykl zmagań o miano najlepszego żużlowca, w których dominuje były zawodnik Fogo Unii Leszno, Jason Doyle.

Doyle w minionym okienku transferowymi przeniósł się do zespołu z Krosna. Wokół tego transferu narosło wiele kontrowersji i pytań. Tym bardziej, że Australijczyk w czerwcu 2022 roku miał dojść do porozumienia z włodarzami klubu.

Obecność byłego mistrza świata w składzie ekipy Piotra Barona to przeszłość. W przerwie zimowej pokazuje on jednak wysoką formę. “Doyley” prowadzi w klasyfikacji generalnej Indywidualnych Mistrzostw Australii. Do tej pory zwyciężył we wszystkich trzech turniejach: w Gillman, Albury i Kurri Kurri.

Dziś odbyła się trzecia rudna mistrzostw Australii. Po fazie zasadniczej z kompletem punktów prowadził Jack Holder. Jego starszy brat i nowy zawodnik biało-niebieskich – Chris zakończył swój udział w turnieju w półfinale, gdzie przyjechał na końcu stawki. W biegu finałowym Doyle pokonał wspomnianego młodszego z rodzeństwa, Rohana Tungate’a oraz Brady’ego Kurtza.

W cyklu w Australii bierze udział dwóch zawodników leszczyńskiej Unii. Chris Holder przez ostatnią rundą znajduje się na 8. pozycji z 30 punktami na koncie. Z kolei młodzieżowiec James Pearson jest 10. (13 pkt.). Prowadzi Jason Doyle (50 pkt.) przed Jackiem Holderem (47 pkt.) i Rohanem Tungatem (38 pkt.).

Zobacz też:

Add New Playlist