Wczorajsza akcja policji związana z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego była częścią szerszych działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Policjanci z całej Polski skupili się na przeciwdziałaniu wykroczeniom popełnianym przez pieszych, rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów, którzy są najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo.
W trakcie działań leszczyńscy policjanci ujawnili ponad 60 wykroczeń, z czego ponad 40 popełnionych było przez kierujących rowerami. Najczęstszym przewinieniem było przejeżdżanie rowerem wzdłuż przejścia dla pieszych, co jest jednym z najbardziej niebezpiecznych zachowań na drodze. Policjanci skontrolowali także zachowanie kierowców wobec pieszych, którzy także byli pod szczególną obserwacją.
Głównym celem działań było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo tych użytkowników dróg, którzy nie są chronieni nadwoziem pojazdu czyli piesi, rowerzyści, motorowerzyści i motocykliści są narażeni na największe niebezpieczeństwo na drodze, dlatego właśnie policja postanowiła skupić się na nich podczas akcji.
- Unia Leszno wygrywa w Bydgoszczy! Byki kroczą po PGE Ekstraligę
- Będą dalsze działania w sprawie likwidacji SP1. „Samorząd Miasta Leszna jest przygotowany”
- Kurator oświaty nie zgadza się na likwidację „Jedynki”! Co dalej?
- Ponowna jazda po pijanemu i dożywotni zakaz
- Legenda heavy metalu Ozzy Osbourne nie żyje