Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Znakomity start sezonu zawodniczki Wametu Dobry Wiązar Dąbcze

Wametu
Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Katarzyna Trochimiuk znakomicie zaprezentowała się w otwierającym sezon 1. Grand Prix Wielkopolski seniorek w tenisie stołowym. Zawodniczka Wametu Dobry Wiązar Dąbcze zajęła pierwsze miejsce w zawodach w Czempiniu i uzyskała awans do Grand Prix Polski.

Najlepsi tenisiści i tenisistki stołowe w Wielkopolsce rywalizowali w niedzielę w 1. Grand Prix seniorów i seniorek w Czempiniu. W gronie kobiet zmagania na najwyższym stopniu podium ukończyła Katarzyna Trochimiuk, która w oddalonej od kilkanaście kilometrów od Dąbcza miejscowości wygrała wszystkie swoje pojedynki.

Nowa zawodniczka 1-ligowego Wametu Dobry Wiązar Dąbcze pokonała cztery rywalki. Katarzyna Trochimiuk wygrała z Klaudią Kostyk (CKS Helios Czempiń) 3:1, a następnie bez straty seta ograła przedstawicielki LKTS Luvena Luboń, Anitę Chudy i Joannę Spychałę. W wielkim finale tenisistka stołowa klubu z gminy Rydzyna pokonała Julię Borowską ze śmigielskiej Polonii 3:2.

Dobre występy w niedzielnych zawodach zanotowali także pozostali reprezentanci Wametu Dobry Wiązar. W gronie seniorek na pozycjach 13-14 zmagania ukończyła Kateryna Dudchenko, a wśród seniorów miejsca 11-12 zajął Tomasz Mrozek. Czwarty z przedstawicieli klubu z Dąbcza – Krzysztof Mrozek w Czempiniu uplasował się na miejscach 37-40.

Katarzyna Trochimiuk, jako triumfatorka 1. Grand Prix Wielkopolski seniorek, będzie reprezentować województwo wielkopolskie podczas 1. Grand Prix Polski seniorek w Gliwicach, które odbędzie się w dniach 22-24 września.