Zabrakło szczęścia w końcówce. Royal Polonia z kolejną porażką

Polonia
Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Pierwszy mecz w drugim etapie rozgrywek III ligi przed własną publicznością i od razu bardzo trudny rywal. Royal Polonia 1912 Leszno zmierzyła się z drużyną Basket Team Suchy Las w hali Trapez.

Początkowe minuty przyniosły dynamiczną i wyrównaną walkę między drużynami. Każda przerwa oraz akcja przynosiły nadzieję na zwycięstwo, co podsycało emocje kibiców. W pierwszej kwarcie zawodnicy gości nieco odskoczyli na 8 punktów. Podopieczni trenera Jędrzeja Jankowiaka dawali z siebie wszystko, starając się zdobyć decydujące punkty. Do przerwy udało im się odrobić zaledwie dwa. Po 20 minutach gry rezultat wynosił 30:36.

Po przerwie gospodarze wykazali się przewagą i determinacją. Leszczynianie zaserwowali niespodziewany zwrot akcji pod koniec trzeciej części gry, po którym na tablicy pojawił się wynik 45:47. W ostatniej czwartej zabrakło odrobinę szczęścia i spokoju. Rywale wykończyli mecz i ostatecznie zwyciężyli 63:55. Royal Polonia 1912 Leszno ostatecznie przegrała ośmioma punktami i tym samym prawdopodobnie straciła szansę na awans do II ligi.

Punkty dla Polonii zdobywali: Taisner 12, Jastrzębski 11, Sakowicz 9, Rybarczyk 8, Wacyra 7, Pawlicki 5, Polowczyk 3, Moszek 0, Sawicki 0. Kolejny mecz odbędzie się w najbliższą środę o godzinie 20:00 w Lesznie. Miejscowi zmierzą się z drużyną AZS Politechnika Poznań.