wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Wyzwanie za oceanem (VIDEO)

Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

O walkach z rówieśnikami z całego świata marzy Tyson Kwiatkowski. Ojciec wielokrotnego, młodzieżowego mistrza Polski w brazylijskim Jiu-Jitsu Denis Szczawiński w celu uzbierania kwoty potrzebnej na wyjazd wspólnie z synem na mistrzostwa świata do USA zorganizował specjalną zrzutkę na portalu zrzutka.pl.

Słyszysz Tyson myślisz sztuki walki. Dokładnie tak jest również w przypadku naszego, leszczyńskiego wojownika Tysona Kwiatkowskiego, który od 4 lat trenuje brazylijskie Jiu-Jitsu. Dzisiaj
8-letni już zawodnik trenujący w Kościanie i Poznaniu może pochwalić się zdobyciem 54 medali w tym 48 złotych. Taka dominacja na krajowym podwórku sprawia, że polskie maty stały się dla Tysona zbyt ciasne. Stąd pomysł, aby młody leszczynianin zmierzył się ze swoimi rówieśnikami z całego świata. – Pomysł wyjazdu na mistrzostwa świata do USA narodził się spontanicznie. Skoro chłopak w Polsce wygrywa wszystko nadszedł czas, aby spróbował swoich sił za granicą – podkreślał trener Tysona Sebastian Słowek.

Aby spełnił się amerykański sen 8-latka potrzeba około 20 000 złotych. Na tyle szacowane są koszty wyjazdu ojca i syna na mistrzostwa świata PAN Kids, które w przyszłym roku odbędą się w Stanach Zjednoczonych. Wsparcie przyszłej gwieździe sportów walki można okazać za pomocą dowolnej kwoty przelanej na portalu zrzutka.pl.

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/n2ysrn

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o Tysonie Kwiatkowskim zachęcamy do obejrzenia filmu o jego sukcesach, który przygotowała nasza redakcja.

Add New Playlist