Wywalczona wygrana Polonii. Coraz bliżej awansu do II ligi (zdjęcia)

Polonii
Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Royal Polonia 1912 Leszno zwyciężyła domowy mecz z AKM Gromom Nowy Tomyśl, 71:67. Dzięki upragnionej wygranej leszczynianie awansowali do II rundy trzecioligowych rozgrywek.

Pierwsza połowa przebiegała po myśli zawodników Royal Polonii 1912 Leszno. Gospodarze cały czas posiadali niewielką przewagę punktową. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 34:27. Trzecia kwarta okazała się przełomowa, ponieważ goście z Nowego Tomyśla rozpoczęli wzmożony atak i uzyskali przewagę nad miejscowymi. Na szczęście podopieczni trenera Jędrzeja Jankowiaka do końca tej części gry zdołali wyrównać rezultat spotkania (51:51).

Ostatecznie zawodnicy Royal Polonii po skutecznej grze w ataku pokonali AKM Gromom Nowy Tomyśl 71:67. Najwięcej punktów dla biało-czerwonych zdobył Ernest Wacyra. Kolejne spotkanie leszczynianie rozegrają w Pile w sobotę, 20 stycznia.