czwartek 25 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
czwartek 25 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Wychowanek Fogo Unii Leszno dołącza do Falubazu

Wychowanek
Fot. Archiwum
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Powrót po kilku miesiącach. Maksym Borowiak dołączył do Enea Falubazu na zasadzie wypożyczenia z Fogo Unii Leszno. Wychowanek biało-niebieskich zdążył się pokazać w klubie z bardzo dobrej strony. Na transfer młodzieżowca Byków naciskali sami kibice z Zielonej Góry.

Maksym Borowiak był zawodnikiem Falubazu już w ubiegłym sezonie. Ruch ten dla działaczy okazał się strzałem w dziesiątkę, gdyż junior bardzo dobrze prezentował się na torze w Zielonej Górze, gdzie wykręcił średnią biegową na poziomie 1,462. W odjechanych 27 biegach zdobył 28 punktów i cztery bonusy.

Teraz wychowanek Fogo Unii ponownie zasili szeregi zespołu, który jest murowanym kandydatem do awansu do PGE Ekstraligi. Zielonogórzanie po czterech meczach mają na swoim koncie komplet zwycięstw.

– Sezon 2022 i starty w Zielonej Górze wspominam bardzo dobrze. Cieszę się, że ponownie będę mógł tu jeździć i zdobywać kolejne doświadczenie. Początek sezonu 2023 nie był dla mnie zbyt udany. Odniosłem też kontuzję, którą musiałem wyleczyć w 100%, aby wrócić na tor. Mam już za sobą pierwsze treningi wszystko wygląda już dobrze. Mam nadzieję, że w tym roku ponownie będą ważnym ogniwem zielonogórskiej drużyny – powiedział Maksym Borowiak na łamach klubowej strony.

Wychowanek
Fot. zuzel.falubaz.com

Zobacz też:

Add New Playlist